Hakkımızda

Optik sektöründe 80 yıllık tecrübesi bulunan Sar Optik, 1997 yılında Balıkesir tesislerinde Rx cam imalatına başlamıştır. 2008 yılında Anti-refle ve Sert Kaplama tesislerinin faaliyete geçmesiyle müşterilerine daha iyi hismet sunan Sar Optik, 2010 yılı başında dünyanın sayılı optik cam imalatcılarından biri olan Thai Optical Group'un Türkiye, Ortadoğu, Balkanlar ve Kuzey Afrika distiribütörlüğünü almıştır. Anlaşma ile Sar Optik stok ürünlerin yanında aynı zamanda bölgedeki ilk optik cam hammadde satış ve pazarlamasını yapan ilk firma haline gelmiştir.

TOG'un distribütörlüğü ile mevcut anti-refle kaplama yerine Sapphire ve Emerald kaplamaların üretimine başlamıştır. Piyasada mevcut kaplamalara göre daha sert, çok daha uzun ömre sahip olan Sapphire ve Emerald, yüksek kalite standartlarında, en kısa teslim sürelerinde, Sar Optik garantisi ile teslim edilmektedir.

Tüm indekslerde yüksek kalitede organik, mineral ve Trivex imalatı yapılmaktadır.

  • Rahat ve yumuşak geçişli koridora sahip
  • Keskin uzak görüş alanı
  • Geniş yakın okuma alanı
  • Minimum montaj yüksekliği 14mm - 22mm arasında değişen 4 ayrı tasarıma sahiptir.

Sar Optik'e verilen Prograssive siparişleri, müşteri tanımlı garanti kartı ve silme bezi ile birlikte, en üst düzey müşteri memnuniyeti sağlayacak özel tasarım Sar Optik ambalajında teslim edilir.